Forum NaDrodze.pl Strona Glowna NaDrodze.pl
Forum Dyskusyjne Polskich Pomocy Drogowych

AlbumAlbum FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj sie, by sprawdzic wiadomosciZaloguj sie, by sprawdzic wiadomosci   ZalogujZaloguj 

CZy niebieskiego można używać???
Idz do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastepny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Bezpieczeństwo Pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastepny temat  
Autor Wiadomosc
seba.przeworsk
Rowerzysta

Dolaczyl: 06 Sie 2009

PostWyslany: Wto Mar 01, 2011 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uczyc sie duzo nie musze .. bo duzo juz umie:) ... Trzeba byc poprostu człowiekiem .
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer GG
Robercik
Volkswagen

Dolaczyl: 13 Kwi 2010
Skad: Katowice, Chorzów

PostWyslany: Wto Mar 01, 2011 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AHS Gryta napisal:
To chyba żeby było przepisowo i bezpiecznie należało by wezwać Policję żeby Nas i Klienta zabezpieczała .

Powinno tak być tylko jak zdzwonisz to powiedzą ci że czas oczekiwania to 2 godziny.
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
Przemysław Kubiak
Syrenka

Dolaczyl: 02 Sty 2009
Skad: Słonecznik/Morąg

PostWyslany: Wto Mar 01, 2011 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam już kilka razy zdarzyło się prosić Policję o zabezpieczenie miejsca kolizji.Przyjeżdżali sami albo wysyłali straż pożarną .Efekt zawsze ten sam;włączali ładne niebieskie światełka i na naszą prośbę zamykali ruch i na przód.Potem grzeczne dziękujemy z naszej strony.Korzystamy z ich pomocy szczególnie przy wyciąganiu pojazdów z rowów.Nigdy nie było żadnych problemów z ich przyjazdem.Życie trzeba sobie ułatwiać i pamiętać ,że ma się tylko jedno!!!
AHS Gryta
Syrenka

Dolaczyl: 07 Lip 2010
Skad: Biała Podlaska

PostWyslany: Sro Mar 02, 2011 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powiedz że kierujący jest nie trzeżwy , na pewno będą szybciej
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
tolin
Rowerzysta

Dolaczyl: 02 Lut 2010
Skad: kórnik

PostWyslany: Sro Mar 02, 2011 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepsze wyjście z sytuacji hehe Very Happy
Pluti87

Dolaczyl: 28 Sty 2011
Skad: Zawiercie

PostWyslany: Sro Cze 01, 2011 9:29 pm    Temat postu: a propo błyskotek Odpowiedz z cytatem

koledzy moje pytanie brzmi następująco czy do kolizji lub awarii mogę dojechać używając kogutów np. kolizja zdarzyła się 10 km od mojej bazy i wyjeżdżając włączam bomby . Niektórzy ustępują miejsca i na miejscu jestem szybciej. Czy grozi mi za to mandat ?
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
SET

Dolaczyl: 30 Wrz 2010
Skad: Wrocek

PostWyslany: Czw Cze 02, 2011 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AHS Gryta napisal:
To chyba żeby było przepisowo i bezpiecznie należało by wezwać Policję żeby Nas i Klienta zabezpieczała .

Już widzę z jaka chęcią to robią
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Muki
Lamborghini
Lamborghini

Dolaczyl: 18 Gru 2005
Skad: Gdańsk Holservice

PostWyslany: Czw Cze 02, 2011 9:40 pm    Temat postu: Re: a propo błyskotek Odpowiedz z cytatem

Pluti87 napisal:
koledzy moje pytanie brzmi następująco czy do kolizji lub awarii mogę dojechać używając kogutów np. kolizja zdarzyła się 10 km od mojej bazy i wyjeżdżając włączam bomby . Niektórzy ustępują miejsca i na miejscu jestem szybciej. Czy grozi mi za to mandat ?

na pierwsze odpowiedź brzmi: NIE
na drugie odpowiedź brzmi: RACZEJ TAK Smile
asz
Rowerzysta

Dolaczyl: 22 Wrz 2008

PostWyslany: Pia Cze 03, 2011 10:08 am    Temat postu: Re: a propo błyskotek Odpowiedz z cytatem

Muki napisal:
Pluti87 napisal:

na pierwsze odpowiedź brzmi: NIE

Wyjątek to chyba, że jedziesz pod zakaz ( np. tonażowy albo pod prąd w jednokierunkowej bo nie ma innej możliwości dojazdu itp. )
Powrot do gory
Marcopolo
Piechur

Dolaczyl: 05 Wrz 2010
Skad: Gdansk

PostWyslany: Sro Sie 31, 2011 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Fajnie by było gdyby u Nas były podobne przepisy jak w USA, nie było by problemu z oglądaniem się za plecy podczas załadunku... Takie fajne filmiki: http://www.youtube.com/watch?v=c9L8YIyt90U&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=LroL2xlVH1U&feature=related
Powrot do gory
Manini
Polonez

Dolaczyl: 10 Lut 2010
Skad: Katowice

PostWyslany: Czw Wrz 01, 2011 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcopolo napisal:
Witam!
Fajnie by było gdyby u Nas były podobne przepisy jak w USA, nie było by problemu z oglądaniem się za plecy podczas załadunku... Takie fajne filmiki: http://www.youtube.com/watch?v=c9L8YIyt90U&feature=related

W Polsce na większości dróg kierujący musieliby zjechać na przeciwległy pas ruchu ... Wink
Robercik
Volkswagen

Dolaczyl: 13 Kwi 2010
Skad: Katowice, Chorzów

PostWyslany: Nie Wrz 04, 2011 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manini napisal:
Marcopolo napisal:
Witam!

W Polsce na większości dróg kierujący musieliby zjechać na przeciwległy pas ruchu ... Wink

Dobrze by było zrobić jakąś tego rodzaju kampanię w Polsce.
Powrot do gory
STACHUrka

Dolaczyl: 09 Sty 2012
Skad: Sosnowiec

PostWyslany: Pon Sty 09, 2012 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam szanownych kolegów, to mój pierwszy post na forum, więc się przedstawię, mam na imię Grzegorz nick: STACHUrka, jestem autoryzowanym przedstawicielem amerykańskiej firmy WHELEN produkującej oświetlenie ostrzegawcze, oczywiście nie będę Was tu namawiał do zakupu produktów z mojej oferty, niemniej jednak chętnie podzielę się moją wiedzą w tym temacie.

Oczywiście abstrahując od kosztów w świetle zysków z działalności, aczkolwiek życie Wasze jest wiele więcej warte, tak myślę.

Wasze bezpieczeństwo na drodze podczas działań zależy od kilku czynników i nie są to tylko lampy koloru niebieskego, posiadam pojazd demo wyposażony w dużo wszelkich lamp i z doświadczenia mogę powiedzieć, iż podczas pracy na drodze lub zabezpieczania zdarzeń drogowych (niejednokrotnie miałem okazję) sam widok mojego pojazdu powoduje iż wszyscy kierujący bez wyjątku zwalniają, "primo po pierwsze" zwykła czysta ciekawość i gapienie się na to takie co miga "primo po drugie" jak jest coś nie znanego i nowego to lepiej zwolnić bo nie wiadomo o co chodzi.

Oświetlenie:

Dodam tylko tyle, iż standardowe wyposażenie świetlne Waszych pojazdów to 2 punkty świetlne najczęściej na dachu, aczkolwiek miałem do czynienia z pojazdem pracującym na DK1 wyposażonym w jedną lampę z palnikiem stroboskopowym bez soczewki fresnella*, faceta oceniam, jako samobójcę. Oczywiście spotyka się także pojazdy lepiej wyposażone, ale to są jedynie wyjątki potwierdzające regułę. W moim pojeździe do tyłu błyska w różnych sekwencjach 6 lamp a każda wyposażona w od 6 do 12 punktów świetlnych, w trybie pełnego świecenia mogę emitować światło z 132 punktów świetlnych (LED). To są lampy widoczne jedynie z tyłu nie wspominam o przodzie pojazdu i bokach. Czasami zdarza się np. wyciąganie pojazdu z rowu przednią wyciągarką wtedy tył pojazdu musi pozostać na pasie, 99% pojazdów nie posiada tam żadnej lampy ostrzegawczej.

(Jak powinno wyglądać zasługuje na osobny wątek opatrzony zdjęciami i rysunkami, jeśli będzie zainteresowanie chętnie coś spłodzę)

Ubranie:

Spotykałem się już z akcją prowadzoną przez pracownika ubranego w kamizelkę z marketu za 3,5zł nie zapiętą z przodu stojąc przodem do nadjeżdżających pojazdów kamizelka podwinięta przez wiatr była zupełnie nie widoczna dla kierowców, natomiast pięknie się prezentował swetr lub dres w jaki ubrany był pracownik, niestety ani odblaskowy ani kolorystycznie nie zapewniający widoczności.

A powinno to wyglądać tak: Kamizelka (kurtka) koloru fluorescencyjnego pomarańczowego z pasami odblaskowymi, wprawdzie norma przewiduje dwa pasy ale ja twierdzę że od przybytku głowa nie boli więc trzy wyglądają lepiej niż dwa, odsyłam do stroju firm ACE lub ADAC. Spodnie także wyposażone kolorystycznie i odblaskowo jak kamizelka, do tego są specjalne rękawice robocze także identyczne kolorystycznie i także z elementami odblaskowymi ([Kryptoreklama] czasami pojawiają się w Lidlu po 15zł za parę) Elementy aktywne, np. pasy odblaskowe z wbudowanymi diodami LED pulsującymi zwracającymi uwagę lub wszywki w taśm świetlnych które także mogą pulsować .

Oczywiście zawsze Waszym zabezpieczeniem powinien być pojazd, ale czasami musi zostać tak ustawiony, iż nie jest w stanie Was ochronić, wtedy wchodzą w grę dodatkowe elementy np. znaki rozstawne, słupki wygradzające (tzw. pachołki), bariery zamykające oraz taśmy, ilu z Was posiada na wyposażeniu „pachołki” w ilości 20 sztuk? Oraz lampy generujące falę świetlną, a ilu z Was będzie miało ochotę i czas na rozkładanie tego wszystkiego na drodze i po akcji jeszcze sprzątanie?
Dodam, iż można rozstawić takie zabezpieczenie w 3 minuty w 2 osoby i w tyleż samo zwinąć cały sprzęt pod warunkiem zastosowania odpowiedniego wyposażenia.

Na koniec mojego przydługawego wywodu zapytam ilu z Was Panowie (i jeśli są tu także Panie) po rozstawieniu trójkąta ostrzegawczego (w miejscu gdzie powinien być postawiony znak z lampą pulsującą) wraca do pojazdu idąc tyłem i patrząc w kierunku nadjeżdżających pojazdów? Nikt.

A w Anglii patrole autostradowe mają taki obowiązek zgadnijcie, czemu?
Przy odpowiednim podejściu do tego tematu i posiadaniu odpowiedniego wyposażenia większość pojazdów zwolni i zachowa czujność przejeżdżając obok Was na akcji.

P.S. Kilka pytań z innej beczki z czystej ciekawości:

Kto z Was Panowie posiada na pojeździe szczotki, sorbent i pojemniki na zużyty sorbent?
A kto posiada dwie lub trzy gaśnice 5 lub 6kg lub większe?
A kto posiada apteczkę ratowniczą? (tylko nie taką za 12zł z „biedronki”)
A kto posiada koce do ogrzania osób poszkodowanych lub oczekujących np. na naprawę ich pojazdu przez Was.
A kto wozi termos z herbatą i kawą oraz kubeczki jednorazowe?
whelenpolska@gmail.com
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer GG
hobbysta
Polonez

Dolaczyl: 15 Wrz 2011

PostWyslany: Wto Sty 10, 2012 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STACHUrka napisal:

P.S. Kilka pytań z innej beczki z czystej ciekawości:

Kto z Was Panowie posiada na pojeździe szczotki, sorbent i pojemniki na zużyty sorbent?
A kto posiada dwie lub trzy gaśnice 5 lub 6kg lub większe?
A kto posiada apteczkę ratowniczą? (tylko nie taką za 12zł z „biedronki”)
A kto posiada koce do ogrzania osób poszkodowanych lub oczekujących np. na naprawę ich pojazdu przez Was.
A kto wozi termos z herbatą i kawą oraz kubeczki jednorazowe?

Jak to kto wozi?ja wożę! a do tego jeszcze suchy prowiant,suchy chleb dla konia(zdarzają się przyczepy z końmi)leżaki z parasolem latem,lodówkę z browarem(oczywiście zimnym) jak klient z górnej półki to i w lodówce"szkocka" jest,strój kąpielowy co by klient w tym czasie poszedł sobie popływać,na wyposażeniu mam jeszcze zestaw kina z najnowszymi filmami dvd co by czas klientowi umilić i to wszystko oczywiście w ryczałcie.
Powrot do gory
fedlight

Dolaczyl: 10 Sty 2012
Skad: Radom

PostWyslany: Wto Sty 10, 2012 4:23 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

witam
posiadanie w pojezdzie niebieskiej lampy ostrzegawczej ktora jest obowiazkowtm wyposazeniem pojazdow uprzywilejowanych oraz sygnalow dziekowej o zmiennej modulacji jest niezgodne z przepisami ! Grozi za to : odebranie dowodu rejestracyjnego,areszt 48h/14 dni, sprawa w sadzie,sadowe zatrzymanie prawa jazdy na okres max 2 lat i kary finansowe ! Co do pomaranczkow to uzywaja je pojazdy uciazliwe (smieciarki i lawety itp ). Jadac droga nie mozna ich uzywac bo to jest naduzywanie pomaranczowej lampy ostrzegawczej (200 zl) ! Jadac do wypadku mozesz jej teoretycznie uzyc przebijajac sie przez korek i na miejscu wypadku !
Wyswietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Bezpieczeństwo Pracy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastepny
Strona 2 z 3

Skocz do:  
Nie mozesz pisac nowych tematow
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postow
Nie mozesz usuwac swoich postow
Nie mozesz glosowac w ankietach